restauracja włoska Bianca w Krakowie

Dobra włoska kuchnia
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród licznych możliwości, które oferuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. mięso sezonowane Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, piada oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*