Krakow Restaurant italian Cuisine

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu są też mniej popularne włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z wielu zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować również aperitiff. Odrobina białego wina to przy włoskim posiłku reguła. Restaurants near Main Market Square Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese i noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*