Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Ćwiczenia na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtenczas poprawniejsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie znaczącą kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie należy następnie jak najczęściej powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko pozwala ona wrócić do normy i czuć się poprawnie. Sporo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*